Zalety żarówek LED

zarowka-led-2

Decydując się na korzystanie z żarówek LED, należy mieć na uwadze, iż posiadają one liczne zalety. To właśnie korzyści płynące z ich użytkowania sprawiają, że z każdym rokiem, cieszą się coraz większą popularnością. Jakie zatem zalety posiadają żarówki LED? Dlaczego korzystne jest posiadanie ich w domu czy w biurze?

Wydajność oświetlenia LED
Stawiając na żarówki LED można mieć pewność, że będą niezwykle wydajne. Nie ma znaczenia jakiego rodzaju model, rodzaj wybierzemy. Przykładowe żarówki e14 led energooszczędne będą tak samo wydajne, jak żarówki LED o innych gwintach, innej wartości lumenów czy Kelvinów. Bardzo ważne jest to, że żarówki LED tracą szczątkowe ilości energii podczas procesu przekształcania jej w światło. Straty energii w przypadku żarówek halogenowych, czy też świetlówek są znacznie większe.

Żywotność żarówek LED
Nie da się ukryć, że za stosowaniem żarówek LED przemawia również ich długa żywotność. Jest ona znacznie dłuższa niż żarówek halogenowych, nie wspominając również o świetlówkach. Żywotność sprawia, że nie musimy się kłopotać z częstymi wymianami, szukaniem nowych żarówek.

zarowki-led-2

Ekologiczne oświetlenie LED
Konstrukcja oraz działanie oświetlenia LED sprawia, że są one w pełni ekologiczne. Nie posiadają w swoim składzie, jak ma to miejsce przy np. świetlówkach rtęci. Do tego w pełni ulegają recyklingowi. Należy również wspomnieć, iż z uwagi na swoją żywotność, rzadkie wymiany, nie ląduje ich zbyt wiele na wysypiskach.

Odporne na wstrząsy
Żarówki LED są odporne na wstrząsy, co powoduje, że nie ma możliwości ich szybkiego zniszczenia. Tutaj należy porównać oświetlenie LED z oświetleniem halogenowym. Halogeny są niezwykle wrażliwe na wstrząsy, przez co bardzo łatwo można je zniszczyć. Takiej sytuacji nie odnotowuje się w sytuacji wykorzystywania żarówek LED.

Powyższe zalety powinny bez problemów przekonać osoby, które jeszcze nie są zdecydowane na to, aby używać żarówek LED. Warto jednak w tym miejscu odnotować, że bardzo istotne przy zakupie oświetlenia LED jest korzystanie z wyspecjalizowanych sklepów, posiadających produkty najwyższej jakości.